• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Nothing At All

  • Bad Trip

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Dying is Easy

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • Tom & Jerry

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★★

  • Passing

    ★★★

  • On the Count of Three

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Censor

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Downfalls High

  • Dr. Seuss' The Grinch Musical

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • We Are Who We Are

  • Nomadland

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The Human Voice

  • Tenet

    ★★★★

  • The Stunt Double

  • Unhinged

    ★★

  • The Old Guard

    ★★

  • Hamilton

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • Candyman

  • If Anything Happens I Love You

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • 8:46

  • Rhubarb

  • Hollywood

    ★★★

  • A Parks and Recreation Special

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Plot Against America

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Devs

    ★★★★½

  • The Weeknd: After Hours

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★½

  • Fantasy Island

    ½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Playing with Fire

  • Frozen II

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★