Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
American Fiction

American Fiction

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Zola

Zola

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Exorcist: Believer

The Exorcist: Believer

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dumb Money

Dumb Money

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Creator

The Creator

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Violet Evergarden: The Day You Will Understand

Violet Evergarden: The Day You Will Understand "Love" Will Surely Come

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Violet Evergarden

Violet Evergarden

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hi, Mom!

Hi, Mom!

1970
×
Edit this entry  
05
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Gran Turismo

Gran Turismo

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Secret Invasion

Secret Invasion

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry