Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
What's Love Got to Do with It

What's Love Got to Do with It

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
100 Years of Warner Bros.

100 Years of Warner Bros.

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lego DC Comics Super Heroes: The Flash

Lego DC Comics Super Heroes: The Flash

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ice

Ice

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
She

She

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love & Death

Love & Death

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fast X

Fast X

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Smokey and the Bandit Part 3

Smokey and the Bandit Part 3

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
A Tourist's Guide to Love

A Tourist's Guide to Love

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Carmen

Carmen

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pathaan

Pathaan

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Mask

The Mask

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Smokey and the Bandit II

Smokey and the Bandit II

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Little Rural Riding Hood

Little Rural Riding Hood

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Love Again

Love Again

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
STILL: A Michael J. Fox Movie

STILL: A Michael J. Fox Movie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Knights of the Zodiac

Knights of the Zodiac

2023
×
Read the review Edit this entry  
11
The Best of Me

The Best of Me

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Let Us In

Let Us In

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Death Before Dishonor

Death Before Dishonor

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Frankenstein Theory

The Frankenstein Theory

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Disclosure

Disclosure

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Princess

The Princess

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Best Man Holiday

The Best Man Holiday

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mighty Morphin Power Rangers: Once & Always

Mighty Morphin Power Rangers: Once & Always

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eureka!

Eureka!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tomcats

Tomcats

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Crime of Passion

A Crime of Passion

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
30 Minutes or Less

30 Minutes or Less

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Big Hit

The Big Hit

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
New York, New York

New York, New York

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
That Thing You Do!

That Thing You Do!

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Monster's Ball

Monster's Ball

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
What's Love Got to Do with It?

What's Love Got to Do with It?

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Temple Grandin

Temple Grandin

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Before I Say Goodbye

Before I Say Goodbye

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Justice League x RWBY: Super Heroes & Huntsmen, Part One

Justice League x RWBY: Super Heroes & Huntsmen, Part One

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry