Sort by

Movie Badger has logged 100 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Society

Society

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
First Man

First Man

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Apostle

Apostle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
In America

In America

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
22 July

22 July

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Brood

The Brood

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Relic

The Relic

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Wonder

Wonder

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Predator

The Predator

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Yardie

Yardie

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Platoon

Platoon

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Dead Presidents

Dead Presidents

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wind River

Wind River

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mike Bassett: England Manager

Mike Bassett: England Manager

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry