Sort by

graham 🍌 has logged 42 entries for films during July 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Big Fat Liar

Big Fat Liar

2002
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scanners

Scanners

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Even Stevens Movie

The Even Stevens Movie

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shocker

Shocker

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry