graham ☔ has logged 55 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★½
Edit this entry  
31
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Last Letter From Your Lover

The Last Letter From Your Lover

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Candyman: Day of the Dead

Candyman: Day of the Dead

1999
×
Read the review Edit this entry  
29
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Ring Two

The Ring Two

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Hostel

Hostel

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Edit this entry  
18
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
F9

F9

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Election

Election

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Candyman: Farewell to the Flesh

Candyman: Farewell to the Flesh

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Purge

The Purge

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cars

Cars

2006
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Edit this entry