graham ☔ has logged 25 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Doctor Who: Deep Breath

Doctor Who: Deep Breath

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Burning

The Burning

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Chocolate Babies

Chocolate Babies

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Company

Company

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Into the Woods

Into the Woods

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry