Sort by

RedHood has logged 20 entries for films during June 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Late Spring

Late Spring

1949
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mirror

Mirror

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
Read the review Edit this entry  
17
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
2046

2046

2004
×
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Interceptor

Interceptor

2022
×
★½
Edit this entry  
07
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry