Sort by

Kiwi has logged 22 entries for films during June 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Deadly Manor

Deadly Manor

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Stepfather

The Stepfather

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Boy

The Boy

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Housebound

Housebound

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Requin

The Requin

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
The Little Girl Who Lives Down the Lane

The Little Girl Who Lives Down the Lane

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
We Need to Do Something

We Need to Do Something

2021
×
★½
Edit this entry  
13
The Night House

The Night House

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Def by Temptation

Def by Temptation

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★½
Edit this entry  
09
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Body

The Body

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Pyramid

The Pyramid

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Creep

Creep

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
House of Wax

House of Wax

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1999
×
★★
Read the review Edit this entry