Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Day Shift

Day Shift

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Carter

Carter

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Xtreme

Xtreme

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Speed

Speed

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Blue Steel

Blue Steel

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Spiral

Spiral

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rogue

Rogue

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Crocodile

Crocodile

2000
×
Read the review Edit this entry  
26
Lake Placid

Lake Placid

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Alligator

Alligator

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lily C.A.T.

Lily C.A.T.

1987
×
Read the review Edit this entry  
25
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Island

The Island

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Dashcam

Dashcam

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Prehistoric Beast

Prehistoric Beast

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Desert Rose

Desert Rose

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hard to Be a God

Hard to Be a God

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Andrei Rublev

Andrei Rublev

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Incantation

Incantation

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Burning

The Burning

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Witch: Part 1. The Subversion

The Witch: Part 1. The Subversion

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Acharya

Acharya

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Derailed

Derailed

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Target

The Target

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Black Tower

The Black Tower

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Telephone Box

The Telephone Box

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Princess

The Princess

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Witching & Bitching

Witching & Bitching

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Day of the Beast

The Day of the Beast

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cyclops

Cyclops

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Curse III: Blood Sacrifice

Curse III: Blood Sacrifice

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Curse II: The Bite

Curse II: The Bite

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Curse

The Curse

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Cold Harvest

Cold Harvest

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry