thelilyankee has logged 23 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Fear of Darkness

The Fear of Darkness

2015
×
Read the review Edit this entry  
27
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
I Can Only Imagine

I Can Only Imagine

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Conor McGregor: Notorious

Conor McGregor: Notorious

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Band Aid

Band Aid

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shame

Shame

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Close

Close

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry