Sort by

thelilyankee has logged 91 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Adrift

Adrift

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
Edit this entry  
22
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pin Cushion

Pin Cushion

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Target

Target

2018
×
Edit this entry  
14
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Project Almanac

Project Almanac

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Creed

Creed

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Possession of Hannah Grace

The Possession of Hannah Grace

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cam

Cam

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Man Called Ahok

A Man Called Ahok

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
1922

1922

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Nun

The Nun

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Walk

The Walk

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
Legion

Legion

2010
×
½
Edit this entry