Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Ballerina

Ballerina

2023
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Whale

The Whale

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★½
Edit this entry  
03
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
13
2012

2012

2009
×
★★½
Edit this entry  
12
Passengers

Passengers

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Missing

Missing

2023
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
13
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★½
Edit this entry  
20
Profile

Profile

2018
×
Edit this entry  
20
Three Colours: Red

Three Colours: Red

1994
×
★★★★
Edit this entry  
04
A Man Called Otto

A Man Called Otto

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
I Origins

I Origins

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Closer

Closer

2004
×
★★★★
Edit this entry  
04
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★½
Edit this entry  
18
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
★½
Edit this entry  
16
Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
Edit this entry  
26
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Edit this entry  
07
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Men

Men

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Our Father

Our Father

2022
×
★★½
Edit this entry  
14
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Edit this entry  
08
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Memoir of a Murderer

Memoir of a Murderer

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Flee

Flee

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★
Edit this entry  
04
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Seberg

Seberg

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★
Edit this entry  
19
Fyre

Fyre

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
02
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry