• Bad Times at the El Royale

  • The Perfection

  • Green Book

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • High Life

    ★★

  • Halloween

  • Widows

  • Beautiful Boy

  • Suspiria

  • Free Solo

  • A Star Is Born

  • The Favourite

  • A Simple Favor

  • First Man

  • Roma

  • Dog Days

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Ant-Man and the Wasp

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

  • Climax

    ★★★

  • Cold War

  • Solo: A Star Wars Story

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • Ready Player One

  • Unfriended: Dark Web

    ★★

  • A Quiet Place

  • Game Night

  • Z-O-M-B-I-E-S

    ★★★

  • Love, Simon

  • Isle of Dogs

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Leave No Trace

  • Won't You Be My Neighbor?

  • Mandy

  • Eighth Grade

  • Blindspotting

  • Searching

  • The Post

    ★★★★

  • Phantom Thread

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • The Greatest Showman

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Paddington 2

  • Justice League

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • Happy Death Day

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Hagazussa

    ★★

  • Kingsman: The Golden Circle

  • Beast

  • The Ritual

    ★★★★

  • Molly's Game

    ★★★★★

  • I, Tonya

  • mother!

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

  • First Reformed

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Descendants 2

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • You Were Never Really Here

  • Good Time