• Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • The Lion King

    ★★★

  • Aziz Ansari: Right Now

  • Anima

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Always Be My Maybe

  • Good Omens

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Murder Mystery

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Wine Country

  • Aladdin

  • Chernobyl

  • Yesterday

    ★½

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Plus One

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Someone Great

  • Shazam!

    ★★

  • Pet Sematary

  • Us

    ★★★

  • Good Boys

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★½

  • Long Shot

    ★★★½

  • Sword of Trust

    ★★★★★

  • Captain Marvel

  • Leaving Neverland

  • Triple Frontier

  • Happy Death Day 2U

  • Isn't It Romantic

  • What Men Want

  • Cold Pursuit

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • Knock Down the House

  • Velvet Buzzsaw

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Honey Boy

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Late Night

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

  • Serenity

    ★★★★

  • Fyre

  • Fyre Fraud

  • Glass

  • Escape Room

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

  • Aquaman

  • Bird Box

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Swiped

    ½

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody