Sort by

TheJonBass has logged 49 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Prince & Me

The Prince & Me

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dennis the Menace

Dennis the Menace

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Stay Tuned

Stay Tuned

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Unfaithful

Unfaithful

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★
Edit this entry  
19
Howard the Duck

Howard the Duck

1986
×
Read the review Edit this entry  
14
The Thomas Crown Affair

The Thomas Crown Affair

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Signs

Signs

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Extraction

Extraction

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★½
Edit this entry  
24
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★
Edit this entry  
20
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Heart and Souls

Heart and Souls

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Perfect

Perfect

1985
×
Edit this entry  
06
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Descendants 2

Descendants 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sister Act

Sister Act

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Z-O-M-B-I-E-S

Z-O-M-B-I-E-S

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Descendants

Descendants

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Raising Cain

Raising Cain

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Made in Hong Kong

Made in Hong Kong

1997
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Little Darlings

Little Darlings

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Little Women

Little Women

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry