Sort by

Joe has logged 34 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Friday

Black Friday

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Strip Nude for Your Killer

Strip Nude for Your Killer

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Last Dragon

The Last Dragon

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
New York Ninja

New York Ninja

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Defending Your Life

Defending Your Life

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Joe Versus the Volcano

Joe Versus the Volcano

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Used Cars

Used Cars

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Stripes

Stripes

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
In the Line of Fire

In the Line of Fire

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
La Strada

La Strada

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Night and the City

Night and the City

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry