Joe has logged 39 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blood Quantum

Blood Quantum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Metallica & San Francisco Symphony: S&M2

Metallica & San Francisco Symphony: S&M2

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Chase

The Chase

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
April Fool's Day

April Fool's Day

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Go-Go's

The Go-Go's

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Idle Hands

Idle Hands

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sullivan's Travels

Sullivan's Travels

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cobra

Cobra

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Darkman

Darkman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Dead Pool

The Dead Pool

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
House Party

House Party

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Pale Door

The Pale Door

2020
×
Edit this entry  
16
Ninja III: The Domination

Ninja III: The Domination

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Deep Rising

Deep Rising

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Victor Crowley

Victor Crowley

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Ricochet

Ricochet

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fatal Beauty

Fatal Beauty

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Dick Tracy

Dick Tracy

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
My Blue Heaven

My Blue Heaven

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Host

Host

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Head Hunter

The Head Hunter

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry