Sort by

Jacob has logged 52 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
An Education

An Education

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Role Models

Role Models

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
Read the review Edit this entry  
05
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Early Man

Early Man

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Thor

Thor

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★½
Read the review Edit this entry