Sort by

Jack has logged 329 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Vigilante

A Vigilante

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Hustlers

Hustlers

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Adam

Adam

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Comet

Comet

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Haunt

Haunt

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Noelle

Noelle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Crawl

Crawl

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Call

The Call

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Earthquake Bird

Earthquake Bird

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Little Bit of Heaven

A Little Bit of Heaven

2011
×
Read the review Edit this entry  
14
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Creep

Creep

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry