Sort by

Jack has logged 473 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Donald Glover: Weirdo

Donald Glover: Weirdo

2012
×
Read the review Edit this entry  
30
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bodied

Bodied

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Krampus

Krampus

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Eric Andre New Year's Eve Spooktacular

The Eric Andre New Year's Eve Spooktacular

2012
×
Read the review Edit this entry  
20
Mr. Happy

Mr. Happy

2015
×
Read the review Edit this entry  
20
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rocky V

Rocky V

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Anaconda

Anaconda

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Best F(r)iends: Volume 2

Best F(r)iends: Volume 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Twilight Zone: The Movie

Twilight Zone: The Movie

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Dollmaker

The Dollmaker

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry