Sort by

sam ★ has logged 60 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Edit this entry  
26
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Edit this entry  
11
About Time

About Time

2013
×
Edit this entry  
09
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Ma

Ma

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★
Edit this entry  
09
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Home

Home

2016
×
Edit this entry  
12
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Edit this entry  
16
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Edit this entry  
13
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Edit this entry  
12
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★
Edit this entry  
11
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★
Edit this entry  
02
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★½
Edit this entry  
15
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
24
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★½
Edit this entry