• Lightyear

    ★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Men

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • RRR

    ★★★★½

  • Deep Water

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Windfall

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Dog

    ★★★

  • The Outfit

    ★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Marry Me

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Moonfall

    ★★

  • The Beatles: Get Back - The Rooftop Concert

  • Dual

    ★★★½

  • You Won't Be Alone

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • The House

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★

  • The Rescue

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Benediction

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Humans

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Happening

    ★★★★½

  • Sundown

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Procession

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Cyrano

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Mad God

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★