TheGiantClaw has logged 35 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Baoh: The Visitor

Baoh: The Visitor

1989
×
Edit this entry  
31
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Demon City Shinjuku

Demon City Shinjuku

1988
×
★★★½
Edit this entry  
25
Debutante Detective Corps

Debutante Detective Corps

1996
×
Edit this entry  
25
Wicked City

Wicked City

1987
×
★★★½
Edit this entry  
24
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mind Game

Mind Game

2004
×
Edit this entry  
22
Jin-Roh: The Wolf Brigade

Jin-Roh: The Wolf Brigade

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Tekkonkinkreet

Tekkonkinkreet

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Redline

Redline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Iron Super Man

The Iron Super Man

1975
×
★★★★
Edit this entry  
19
Universal Soldier

Universal Soldier

1992
×
★★★★
Edit this entry  
18
South Beach Academy

South Beach Academy

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Body Waves

Body Waves

1992
×
★★★½
Edit this entry  
14
Dead Sushi

Dead Sushi

2012
×
★★★
Edit this entry  
13
White Ghost

White Ghost

1988
×
★★★½
Edit this entry  
13
Undefeatable

Undefeatable

1993
×
★★★★
Edit this entry  
12
Honor and Glory

Honor and Glory

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Devil's Express

Devil's Express

1976
×
★★★★
Edit this entry  
12
Ghoulies IV

Ghoulies IV

1994
×
★★★
Edit this entry  
12
The Lost Empire

The Lost Empire

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Night of the Bloody Apes

Night of the Bloody Apes

1969
×
Edit this entry  
11
Night of the Zombies

Night of the Zombies

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Yor, the Hunter from the Future

Yor, the Hunter from the Future

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Destroy All Monsters

Destroy All Monsters

1968
×
Edit this entry  
09
Amazons

Amazons

1986
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Van

The Van

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
H.O.T.S.

H.O.T.S.

1979
×
★★★★
Edit this entry  
06
Ghoulies III: Ghoulies Go to College

Ghoulies III: Ghoulies Go to College

1991
×
★★★½
Edit this entry  
05
A Bucket of Blood

A Bucket of Blood

1959
×
★★★½
Edit this entry  
03
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Agony: The Life and Death of Rasputin

Agony: The Life and Death of Rasputin

1981
×
Edit this entry  
02
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Firing Line

The Firing Line

1988
×
★★★★
Edit this entry