Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★½
Edit this entry  
24
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
Edit this entry  
18
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Edit this entry  
16
A Woman Scorned: The Betty Broderick Story

A Woman Scorned: The Betty Broderick Story

1992
×
Edit this entry  
08
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
Read the review Edit this entry  
31
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
Edit this entry  
22
Dracula

Dracula

1992
×
Read the review Edit this entry  
07
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
Read the review Edit this entry  
06
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
Edit this entry  
06
The Bad News Bears

The Bad News Bears

1976
×
Edit this entry  
05
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
Edit this entry  
04
Top Secret!

Top Secret!

1984
×
★★★★
Edit this entry  
03
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★
Edit this entry  
03
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
Edit this entry  
02
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★
Edit this entry  
01
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Mazes and Monsters

Mazes and Monsters

1982
×
★½
Edit this entry  
30
The Meaning of Life

The Meaning of Life

1983
×
Edit this entry  
29
You Don't Mess with the Zohan

You Don't Mess with the Zohan

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
More Funny Women of a Certain Age

More Funny Women of a Certain Age

2020
×
Edit this entry  
15
Rubber

Rubber

2010
×
Edit this entry  
15
Dead Ant

Dead Ant

2017
×
★★
Edit this entry  
15
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
Edit this entry  
10
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★
Edit this entry  
29
Anger Management

Anger Management

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Wormholes

Wormholes

1992
×
Edit this entry  
31
The SpongeBob Musical: Live on Stage!

The SpongeBob Musical: Live on Stage!

2019
×
Edit this entry  
26
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kodachrome

Kodachrome

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Here Comes the Boom

Here Comes the Boom

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Animal House

Animal House

1978
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Edit this entry  
22
Room

Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
Becky

Becky

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
21

21

2008
×
Edit this entry  
11
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
17 Again

17 Again

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Edit this entry  
23
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Edit this entry