• The Woman in the Window

    ★★★

  • The Prom

    ½

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Becky

    ★★★

  • More Funny Women of a Certain Age

  • The SpongeBob Musical: Live on Stage!

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • The Fanatic

    ★½

  • Verotika

  • Toy Story 4

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Loqueesha

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★

  • The Beach Bum

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • Vice

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Twisted Pair

  • Halloween

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★

  • The Man Who Killed Don Quixote

  • Hurricane Bianca: From Russia with Hate

  • BlacKkKlansman

    ★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • I Feel Pretty

    ★★

  • God's Not Dead: A Light in Darkness

  • Love, Simon

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★½

  • Searching

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★★

  • Dead Ant

    ★★

  • Kodachrome

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • 9/11

    ½

  • Best F(r)iends: Volume 1

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★½

  • Wet Hot American Summer: Ten Years Later

    ★★★½

  • The Emoji Movie

    ½

  • Tom and Jerry: Willy Wonka and the Chocolate Factory

    ½

  • Oh, Hello on Broadway

    ★★★½

  • Abducted in Plain Sight

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★

  • The Florida Project

  • My Friend Dahmer

    ★★★★

  • Bigger Fatter Liar

    ½

  • The Disaster Artist

    ★★★★★

  • Mommy Dead and Dearest

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Beauty and the Beast

  • Get Out

  • Casting JonBenet

    ★★★

  • Bad Santa 2

  • I'm Not Ashamed

  • HyperNormalisation

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Nine Lives

  • Finding Dory

  • Hurricane Bianca

  • Hell or High Water

  • King Cobra

    ★★

  • God's Not Dead 2

    ½

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★

  • Zootopia