Sort by

Chingy has logged 63 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
California Split

California Split

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Last Detail

The Last Detail

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lady Vengeance

Lady Vengeance

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Good, The Bad, The Weird

The Good, The Bad, The Weird

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
Edit this entry  
25
Fiddler on the Roof

Fiddler on the Roof

1971
×
Read the review Edit this entry  
25
Splendor

Splendor

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Memories of Matsuko

Memories of Matsuko

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Smokin' Aces

Smokin' Aces

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Original Cast Album: Company

Original Cast Album: Company

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Daredevil

Daredevil

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ishtar

Ishtar

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
New York, New York

New York, New York

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Working Girls

Working Girls

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Punisher

The Punisher

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cutie Honey

Cutie Honey

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Brother

Brother

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tag

Tag

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Sonatine

Sonatine

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kikujiro

Kikujiro

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Forest of Love: Deep Cut

The Forest of Love: Deep Cut

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Forest of Love

The Forest of Love

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Outrage

Outrage

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Violent Cop

Violent Cop

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Boiling Point

Boiling Point

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry