Sort by

Aaron has logged 39 entries for films during May 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Broken Circle Breakdown

The Broken Circle Breakdown

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Volver

Volver

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Biutiful

Biutiful

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Brood

The Brood

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Triple 9

Triple 9

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pan

Pan

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
El Topo

El Topo

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
White God

White God

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
★★★½
Edit this entry  
20
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gummo

Gummo

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Waltz with Bashir

Waltz with Bashir

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Mask

The Mask

1994
×
★★½
Edit this entry  
16
Love

Love

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Battle of Algiers

The Battle of Algiers

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Sacrament

The Sacrament

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
Over the Top

Over the Top

1987
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Hush

Hush

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
No Escape

No Escape

2015
×
★★½
Edit this entry  
09
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Son of Saul

Son of Saul

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Irrational Man

Irrational Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
To Rome with Love

To Rome with Love

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
You Will Meet a Tall Dark Stranger

You Will Meet a Tall Dark Stranger

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mr. Smith Goes to Washington

Mr. Smith Goes to Washington

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Heavenly Creatures

Heavenly Creatures

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry