Aaron has logged 356 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★
Edit this entry  
09
Eye in the Sky

Eye in the Sky

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Horns

Horns

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Sully

Sully

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Non-Stop

Non-Stop

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★½
Edit this entry  
23
London Has Fallen

London Has Fallen

2016
×
★½
Edit this entry  
23
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
★★
Edit this entry  
22
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★★½
Edit this entry  
20
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
A Walk Among the Tombstones

A Walk Among the Tombstones

2014
×
★★½
Edit this entry  
14
What If

What If

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Man Who Fell to Earth

The Man Who Fell to Earth

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
After Earth

After Earth

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Supersonic

Supersonic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blood Father

Blood Father

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Le Havre

Le Havre

2011
×
★★½
Edit this entry  
07
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Commitments

The Commitments

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
05
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Little Men

Little Men

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Producers

The Producers

1967
×
★★★
Edit this entry  
29
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dracula

Dracula

1931
×
★★★½
Edit this entry  
28
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★½
Edit this entry  
27
L'Avventura

L'Avventura

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Girl, the Mother and the Demons

The Girl, the Mother and the Demons

2016
×
★★★½
Edit this entry