Aaron has logged 42 entries for films during March 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bananas

Bananas

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Werner Herzog Eats His Shoe

Werner Herzog Eats His Shoe

1980
×
Read the review Edit this entry  
27
The Man with the Iron Fists

The Man with the Iron Fists

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
American Movie

American Movie

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Seventeen

Seventeen

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Raising Cain

Raising Cain

1992
×
Read the review Edit this entry  
22
The Messenger: The Story of Joan of Arc

The Messenger: The Story of Joan of Arc

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★½
Edit this entry  
20
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The A-Team

The A-Team

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Royal Affair

A Royal Affair

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Rules of the Game

The Rules of the Game

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pushing Hands

Pushing Hands

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Dirty Dozen

The Dirty Dozen

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Speed

Speed

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Darkman

Darkman

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cube

Cube

1997
×
Read the review Edit this entry  
05
Rope

Rope

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Pelican Brief

The Pelican Brief

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Love and Death

Love and Death

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sleeper

Sleeper

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Take the Money and Run

Take the Money and Run

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Carnage

Carnage

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
What's Up, Tiger Lily?

What's Up, Tiger Lily?

1966
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★½
Edit this entry  
02
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Wages of Fear

The Wages of Fear

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry