Sort by

Aaron has logged 438 entries for films during 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Four Rooms

Four Rooms

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Running Scared

Running Scared

1986
×
★★½
Edit this entry  
29
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lost Weekend

The Lost Weekend

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Danger: Diabolik

Danger: Diabolik

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Joyeux Noel

Joyeux Noel

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Sorcerer's Apprentice

The Sorcerer's Apprentice

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mission to Mars

Mission to Mars

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Safe

Safe

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eddie: The Sleepwalking Cannibal

Eddie: The Sleepwalking Cannibal

2012
×
Read the review Edit this entry  
13
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Expendables

The Expendables

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
M

M

1931
×
★★★½
Edit this entry  
11
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Savages

Savages

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Out of Time

Out of Time

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rolling Thunder

Rolling Thunder

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Beasts of the Southern Wild

Beasts of the Southern Wild

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Book

Black Book

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Iron Sky

Iron Sky

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Cotton Club

The Cotton Club

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Taking Woodstock

Taking Woodstock

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
State of Play

State of Play

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
I ♥ Huckabees

I ♥ Huckabees

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Django

Django

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry