Sort by

Cassandra has logged 42 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
Edit this entry  
03
Hide and Seek

Hide and Seek

2005
×
Edit this entry  
26
The Heat

The Heat

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
The Mad Women's Ball

The Mad Women's Ball

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wolf

Wolf

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Zalava

Zalava

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mothering Sunday

Mothering Sunday

2021
×
★★
Edit this entry  
17
France

France

2021
×
★★
Edit this entry  
15
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Violet

Violet

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scarborough

Scarborough

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kicking Blood

Kicking Blood

2021
×
★½
Edit this entry  
13
You Are Not My Mother

You Are Not My Mother

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
The Mad Women's Ball

The Mad Women's Ball

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Desperate Hour

The Desperate Hour

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
As in Heaven

As in Heaven

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Earwig

Earwig

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Girl and the Spider

The Girl and the Spider

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
10
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Candy Jar

Candy Jar

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry