Sort by

Lynne has logged 287 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Quarantine 2: Terminal

Quarantine 2: Terminal

2011
×
★★
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
Edit this entry  
19
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★
Edit this entry  
16
Tie Me Up! Tie Me Down!

Tie Me Up! Tie Me Down!

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ma

Ma

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Old

Old

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Advent Calendar

The Advent Calendar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
U.F.O. Abduction

U.F.O. Abduction

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Conspiracy

The Conspiracy

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
From Within

From Within

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Awakening

The Awakening

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Story of a Three-Day Pass

The Story of a Three-Day Pass

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Identity

Identity

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Ruins

The Ruins

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★½
Edit this entry  
18
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Catch the Fair One

Catch the Fair One

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Vortex

Vortex

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cicada

Cicada

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Beans

Beans

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
Read the review Edit this entry  
14
Ninjababy

Ninjababy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nudo Mixteco

Nudo Mixteco

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Old

Old

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Hero

A Hero

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
In Front of Your Face

In Front of Your Face

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
After Blue

After Blue

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The Novice

The Novice

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Hills Have Eyes 2

The Hills Have Eyes 2

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry