Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Outwaters

The Outwaters

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Outwaters

The Outwaters

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Outwaters

The Outwaters

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Anthropophagous

Anthropophagous

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Taipei Story

Taipei Story

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nick Kroll: Little Big Boy

Nick Kroll: Little Big Boy

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Last Broadcast

The Last Broadcast

1998
×
★★★★
Edit this entry  
15
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
V/H/S/99

V/H/S/99

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hellraiser: Hellworld

Hellraiser: Hellworld

2005
×
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Hellraiser: Deader

Hellraiser: Deader

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Retreat

The Retreat

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Deadstream

Deadstream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Toad Road

Toad Road

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hellraiser: Hellseeker

Hellraiser: Hellseeker

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Still/Born

Still/Born

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Kolobos

Kolobos

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
What Lies Below

What Lies Below

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Atrocious

Atrocious

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Sex House

Sex House

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Willow Creek

Willow Creek

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry