Sort by

Ryan has logged 152 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
28
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bright

Bright

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Gamer

Gamer

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Beguiled

The Beguiled

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Coal, Thin Ice

Black Coal, Thin Ice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Surviving Edged Weapons

Surviving Edged Weapons

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beyond Outrage

Beyond Outrage

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bluebeard

Bluebeard

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
David Lynch: The Art Life

David Lynch: The Art Life

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Seoul Station

Seoul Station

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
Read the review Edit this entry  
19
The Ardennes

The Ardennes

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rocco

Rocco

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wheelman

Wheelman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The World of Kanako

The World of Kanako

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blade Runner: Black Out 2022

Blade Runner: Black Out 2022

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
2048: Nowhere to Run

2048: Nowhere to Run

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
2036: Nexus Dawn

2036: Nexus Dawn

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry