Sort by

the film drunk has logged 228 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Hero

A Hero

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
07
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★½
Edit this entry  
06
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Edit this entry  
05
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Thor

Thor

2011
×
★★½
Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
25
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★½
Edit this entry  
20
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Tender Bar

The Tender Bar

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Passing

Passing

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Clifford's Really Big Movie

Clifford's Really Big Movie

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry