Sort by

Collin Taylor has logged 31 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★★
Edit this entry  
28
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nocturama

Nocturama

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Army of Shadows

Army of Shadows

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Through a Glass Darkly

Through a Glass Darkly

1961
×
★★★★
Edit this entry  
19
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Targets

Targets

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sleepless

Sleepless

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Young and the Damned

The Young and the Damned

1950
×
★★★★
Edit this entry  
14
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Krisha

Krisha

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
I Vitelloni

I Vitelloni

1953
×
★★★★
Edit this entry  
11
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Code Unknown

Code Unknown

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Knife in the Water

Knife in the Water

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry