• May December

    May December

    ★★★★★

    can we do it again? it’s getting more real.

  • Family Switch

    Family Switch

    ★★★★

    WHEN HE SAID MAROON 6 JIKKKKKKKJJKKOK

  • Chungking Express

    Chungking Express

    ★★★★

    afraid to sleep and start playing california dreamin

  • Flux Gourmet

    Flux Gourmet

    ★★★½

    112 minutes wanting gwendoline christie to yell at me too :(

  • Quiz Lady

    Quiz Lady

    ★★★½

    i wish jenny was my sister and life coach

  • Killers of the Flower Moon

    Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

    lily gladstone we love you

  • Kill Bill: Vol. 1

    Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★★

    i’m not the same person i was before this

  • Strange Days

    Strange Days

    ★★★★

    you guys will never understand how bad i want juliette lewis

  • Saw X

    Saw X

    ★★★★★

    anyone: h-

    me: Amanda Young is a character in the saw horror film franchise. She was a secondary character in the first film, but her role was expanded in the sequences until she became one of the main ones in the series, being the only one, besides Jigsaw, to be the protagonist of more than one film.

  • An Education

    An Education

    ★★★½

    i feel old, but not very wise.

  • Saved!

    Saved!

    ★★★★

    watching this after knowing it's rachel sennott's fav

  • Bottoms

    Bottoms

    ★★★★★

    how can a character be literally me (hazel)