Sort by

sthef has logged 344 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Edit this entry  
26
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Edit this entry  
26
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bachelorette

Bachelorette

2012
×
★★★
Edit this entry  
04
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Edit this entry  
23
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Jaws

Jaws

1975
×
★★½
Edit this entry  
18
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★
Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Strangers

The Strangers

2008
×
★½
Edit this entry  
12
Zipper

Zipper

2015
×
½
Edit this entry  
11
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Oculus

Oculus

2013
×
★★½
Edit this entry  
03
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★
Edit this entry  
03
Old

Old

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★½
Edit this entry  
26
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Boy Who Killed My Parents

The Boy Who Killed My Parents

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Us

Us

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Zola

Zola

2020
×
★★½
Edit this entry  
07
300: Rise of an Empire

300: Rise of an Empire

2014
×
Edit this entry  
07
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★
Edit this entry  
05
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★★
Edit this entry