Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Funny People

Funny People

2009
×
Edit this entry  
04
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
★½
Edit this entry  
01
Gulliver's Travels

Gulliver's Travels

2010
×
Edit this entry  
01
May December

May December

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Labor Pains

Labor Pains

2009
×
★★★
Edit this entry  
30
Family Switch

Family Switch

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
Edit this entry  
28
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★★★
Edit this entry  
28
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Last Thing He Told Me

The Last Thing He Told Me

2023
×
Edit this entry  
27
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Stand In

The Stand In

2020
×
Edit this entry  
27
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Edit this entry  
26
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★
Edit this entry  
24
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★
Edit this entry  
23
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Edit this entry  
22
The Big Wedding

The Big Wedding

2013
×
Edit this entry  
20
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

2007
×
★★★
Edit this entry  
20
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★★★
Edit this entry  
20
Your Place or Mine

Your Place or Mine

2023
×
★★★
Edit this entry  
19
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★
Edit this entry  
19
The Killer

The Killer

2023
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Rent

Rent

2005
×
★★★★
Edit this entry  
18
Dumb Money

Dumb Money

2023
×
★★★★
Edit this entry  
18
When Evil Lurks

When Evil Lurks

2023
×
★★★½
Edit this entry  
15
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Heat

The Heat

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Faraway Eyes

Faraway Eyes

2020
×
Edit this entry  
12
The Brothers Solomon

The Brothers Solomon

2007
×
★★
Edit this entry  
12
Cube

Cube

1997
×
★★★
Edit this entry  
12
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Flux Gourmet

Flux Gourmet

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Exorcist: Believer

The Exorcist: Believer

2023
×
Edit this entry  
05
Rainbow Time

Rainbow Time

2016
×
Edit this entry  
05
NYAD

NYAD

2023
×
★★★½
Edit this entry  
04
P2

P2

2007
×
★★★
Edit this entry  
04
Blended

Blended

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
All Hallows' Eve

All Hallows' Eve

2013
×
★★½
Edit this entry  
04
Sisters

Sisters

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
The Royal Hotel

The Royal Hotel

2023
×
★★½
Edit this entry  
03
Quiz Lady

Quiz Lady

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
May

May

2002
×
★★★★
Edit this entry