𝙿𝚊𝚞𝚕 has logged 125 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Searching

Searching

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Slender Man

Slender Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Meg

The Meg

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Last Virgin in LA

The Last Virgin in LA

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Digimon: The Movie

Digimon: The Movie

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pokémon 3: The Movie - Spell of the Unown

Pokémon 3: The Movie - Spell of the Unown

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pokémon: The Movie 2000

Pokémon: The Movie 2000

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rampage

Rampage

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
It Follows

It Follows

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Contact

Contact

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Veronica

Veronica

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry