Sort by

TheFabs has logged 372 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★
Edit this entry  
30
Tom Segura: Completely Normal

Tom Segura: Completely Normal

2014
×
Edit this entry  
29
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Vice

Vice

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Hustler

The Hustler

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Project X

Project X

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Mule

The Mule

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★
Edit this entry  
15
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
42 to 1

42 to 1

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tom Segura: Mostly Stories

Tom Segura: Mostly Stories

2016
×
Edit this entry  
10
Bill Burr: You People Are All The Same

Bill Burr: You People Are All The Same

2012
×
Edit this entry  
10
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
Edit this entry  
09
Tom Segura: Disgraceful

Tom Segura: Disgraceful

2018
×
Read prior review Edit this entry  
08
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★½
Edit this entry  
05
Green Book

Green Book

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
30
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★★★
Edit this entry  
29
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Throw Momma from the Train

Throw Momma from the Train

1987
×
★★★
Edit this entry  
27
I Am Not a Witch

I Am Not a Witch

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Widows

Widows

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Late Spring

Late Spring

1949
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Land of Steady Habits

The Land of Steady Habits

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
Taken

Taken

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Damsel

Damsel

2018
×
★★½
Edit this entry