Sort by

Tel has logged 43 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
4 Months, 3 Weeks and 2 Days

4 Months, 3 Weeks and 2 Days

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
My Winnipeg

My Winnipeg

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hostel

Hostel

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Paul

Paul

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Respect

Respect

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Circle

Circle

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Stump the Guesser

Stump the Guesser

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Zathura: A Space Adventure

Zathura: A Space Adventure

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Annette

Annette

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
California Split

California Split

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Home

Home

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Death Race 2050

Death Race 2050

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Death Race 2000

Death Race 2000

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dracula

Dracula

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry