Sort by
  • Evil Dead Rise

    ★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Dreams in the Witch House

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Halloween Ends

    ★★★

  • Hellraiser

    ★★½

  • Glass Onion

    ★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • White Noise

    ★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★½

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★

  • Men

    ★½

  • Armageddon Time

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Morbius

    ★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Nanny

    ★★★½

  • Fire of Love

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • JFK Revisited: Through the Looking Glass

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Cherry

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • CODA

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★