• Dreaming the Reality

    ★★★★

  • A Better Tomorrow

    ★★★★★

  • The Girl Who Leapt Through Time

    ★★★★

  • Summer Wars

    ★★★½

  • Mr. Vampire

    ★★★★½

  • T2 Trainspotting

    ★★★

  • Return of the 18 Bronzemen

    ★★★★

  • 18 Bronzemen

    ★★★★

  • The Shaolin Kids

    ★★★★

  • Three Styles of Hung School’s Kung Fu

    ★★★★½

  • Shaolin Kung Fu

    ★★★½

  • The Old Master

    ★★

  • The World of the Drunken Master

    ★★★½

  • Modern Heroes

    ★★

  • Rumination

    ★★★

  • Good Cats

    ★★★★

  • The Daytrippers

    ★★★★

  • Beep, Beep

    ★★★★