Sort by

Sean has logged 334 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Merry Christmas

Merry Christmas

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Carrie Fisher: Wishful Drinking

Carrie Fisher: Wishful Drinking

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sing

Sing

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sense8: Happy F*cking New Year

Sense8: Happy F*cking New Year

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Garfunkel and Oates: Trying to be Special

Garfunkel and Oates: Trying to be Special

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
13th

13th

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Ae Dil Hai Mushkil

Ae Dil Hai Mushkil

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Wasted Times

The Wasted Times

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Fits

The Fits

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tower

Tower

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
JFK

JFK

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Sword Master

Sword Master

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Allied

Allied

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Death Duel

Death Duel

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Call of Heroes

Call of Heroes

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Old Stone

Old Stone

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sky on Fire

Sky on Fire

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Prison on Fire II

Prison on Fire II

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Adventurers

The Adventurers

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Suspect

The Suspect

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Gilmore Girls: A Year in the Life

Gilmore Girls: A Year in the Life

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Victim

Victim

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Touch and Go

Touch and Go

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
School on Fire

School on Fire

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wild Search

Wild Search

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
City on Fire

City on Fire

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Looking for Mr. Perfect

Looking for Mr. Perfect

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Burning Paradise

Burning Paradise

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Swamp Water

Swamp Water

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Woman on the Beach

The Woman on the Beach

1947
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Southerner

The Southerner

1945
×
★★★★½
Edit this entry  
16
I Am Not Madame Bovary

I Am Not Madame Bovary

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry