Sort by

harvey ♡ has logged 22 entries for films during March 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Microhabitat

Microhabitat

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Fog

The Fog

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Flee

Flee

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kimi

Kimi

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
X

X

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Marvel Studios Assembled: The Making of Hawkeye

Marvel Studios Assembled: The Making of Hawkeye

2022
×
Edit this entry  
14
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pariah

Pariah

2011
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lara Croft: Tomb Raider

Lara Croft: Tomb Raider

2001
×
★½
Edit this entry  
04
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Clue

Clue

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry