Sort by

Evan has logged 29 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Punishment Park

Punishment Park

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Battle of Algiers

The Battle of Algiers

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shakedown

Shakedown

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Iron Monkey

Iron Monkey

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ringing Bell

Ringing Bell

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
School Daze

School Daze

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Love & Pop

Love & Pop

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry