Evan has logged 41 entries for films during December 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Second Act

Second Act

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Seven Pounds

Seven Pounds

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Mule

The Mule

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hurricane Heist

The Hurricane Heist

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Being Elmo: A Puppeteer's Journey

Being Elmo: A Puppeteer's Journey

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shame

Shame

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tron

Tron

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Aristocrats

The Aristocrats

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Buried

Buried

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Starred Up

Starred Up

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Possession of Hannah Grace

The Possession of Hannah Grace

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
07
It Follows

It Follows

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Oculus

Oculus

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry