• Rear Window

    ★★★★★

  • Columbus

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Adaptation.

    ★★★

  • My Dinner with Andre

    ★★★★★

  • When Harry Met Sally...

    ★★★★★

  • Moonstruck

    ★★★★★

  • Mogul Mowgli

    ★★★★★

  • Dog Day Afternoon

    ★★★★★

  • Suzhou River

    ★★★★★

  • Drive

    ½

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • Manhattan

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Twin Peaks: Fire Walk with Me

    ★★

  • Twin Peaks

    ★★★★★

  • Spider-Man 2

    ★★★★★

  • Heathers

    ★★★★★